Okršaj bh. predstavnika pripao domaćinu: Košarkaši Spars Realwaya pobijedili Široki Brijeg

Okršaj bh. predstavnika pripao domaćinu – Košarkaši Spars Realwaya u 18. kolu ABA 2 lige su u dvorani Novo Sarajevo pobijedili Široki Brijeg rezultatom 66:64.

Okršaj bh. predstavnika u prve dvije dionice je bio potpuno izjednačen. Obje četvrtine su okončane neriješeno, 12:12 i 20:20.

Isto se igralo i većim dijelom trećeg perioda. Prvu značajniju prednost domaći su napravili u finišu te dionice kada Vrabac postiže dva poena za +7 (51:44).

Gosti se vraćaju na startu odlučujuće četvrtine, ali je Buza trojkom na 7:28 prije kraja Sparse odveo na +8 (58:50).

Poslije poena Drežnjaka na 1:47 do kraja Širokobriježani su prišli na -1 (63:62), ali do preokreta nisu mogli.

Konačan rezultat glasio je 66:64.