SA Volley slavio u gradskom derbiju

U subotu, 20.10.2018.Ekipa OK “ORT” odigrala je gradski derbi sa ekipom OK “Sa Volley” u okviru 2. Kola 1. Lige FBiH u odbojci za žene.

Utakmica puna rezultatske neizvjesnosti i preokreta na kraju je, uz više sportske sreće, pripala odbojkašicama OK “Sa Volley” koje su slavile rezultatom 3 : 2. OK “Centar ORT” – SA Volley 2:3 ( 21:25, 25:19, 22:25, 25:18, 12:15)

“SA Volley” je prvi set riješio u svoju korist relativno lako sa 25:21, najviše zahvaljujući greškama OK “Centar ORT”. Drugi set nije nagovještavao dramu, jer je ekipa “SA Volley” ušla u set opušteno. Tada nastaje preokret gdje odbojkašice OK “Centar ORT” dolaze do pobjede rezultatom 25:19.

Rezultatska klackalica trajala je dugo i treći set ekipa “SA Volley” rješava u svoju korist rezultatom 25:22. Četvrti set je ubjedljivo pripao odbojkašicama OK “Centar ORT” rezultatom 25:18. U petom setu ponovo su se probudile odbojkašice “SA Volley” i poslije velike borbe meč rješavaju u svoju korist rezultatom 15:12.

Sa Volley: Sara Omerović, Emina Hasanbegović, Lamija Djedović, Matea Božur, Mirna Kovač, Adna Husić, Naida Arslanagić, Lejla Nuhić, Naida Šuta, Dženeta Bašović, Suljić Adna.
Trener: Igor Benić
Asistent: Dušan Benić

OK “Centar ORT”: Azra Osmanović, Ena Sobo, Sana Hondo, Kanita Kadušić, Asja Selmanagić, Altijana Kustura, Adna Hodžić, Amna Krnić, Neira Joldić, Uma Nuhbegović, Azra Alajbegović.
Trener: Armin Bukvić